Arama

+
YDS Nedir?

YDS Nedir?

Anasayfa » YDS Nedir?
post_1 YDS Nedir?

YDS sınavı, ülkemizde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’dır. Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatı ile Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan bu sınav, sınava katılan adayların yabancı dil seviyesini ölçmek için kelime, dil bilgisi konularu, çeviri ve okuduğunu anlama gibi konularla ilgili çeşitli çoktan seçmeli sorular test yöntemi ile adaylara yöneltilir.

Adayların aldıkları puanlara göre özel kurumlarda çalışanlar ve devlet memurları bu sınava girerek çalıştıkları yerden dil tazminatı almaktadır ve adayların bir bölümü bu yüzden YDS’ye girmektedir.

YDS’ye girmek bazı adaylar için zorunlu olabilir; doçent adayları, doktora ve sanatta yeterlilik için kişilerin YDS’de gerekli puanı alarak çalışmalarına başlayabilir.

YDS SINAVI NE ZAMAN?

YDS 2017 Sonabahar dönemi başvurları 26 Temmuz 2017 – 3 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak. YDS Sonbahar Dönemi sınavı ise 17 Eylül 20017 saat 09:30’da başlayacak.

YDS ÖNCESİ DESTEK ALMAK

YDS’de şaşırtmalı sorular çok fazla olduğundan ve çok fazla konu içerdiğinden dolayı sınavda başarılı olmak sanıldığından daha zor. Bu yüzden gerekli puanı alabilmek için sınavdan önce mutlaka bir destek almış olmanız gerekir.

 

NEDEN MERSİN YDS KURSU?

Mersin YDS Kursu ise YDS sınavından çok fazla başarıya imza atmış eğitim kurumudur. Mersin YDS Kursu sınavdan önce profesyonel bir çalışma takvimi hazırlayarak, öğrencilerin sınav stratejisini öğrenmelerini ve bu stratejiler sayesinde sınavın önemli noktalarını bulmaları ve öğrenmelerini kolaylıkla sağlar. Mersin YDS kursu, quizler, denemeler, üstün başarılı eğitimi ve profesyonel öğretmen kadrosuyla öğrenci adaylarının sınava daha iyi hazırlanmasını ve başarılı olmasını sağlamıştır. Yabancı diller düzenli çalışmalar ve tekrarlar yapılmazsa unutulabileceği için MERSİN YDS Kursu öğrencilerine düzenli olarak deneme sınavları yaparak bilgileri taze tutuyor ve başarılı olmalarını sağlamak için ödevlerle birlikte öğrencilerin düzenli çalışmalarına yöneltiyor. Başarılı olmanız için sizere ek dersler sunuyoruz ve tekrarlar yapabilmeniz için çalışma kağıtları veriyoruz. Bu düzenli çalışma sayesinde başarı oranınız gün geçtikçe katlanarak artıyor. Mersin YDS Kursu ile kaliteli bir eğitim alarak başarılarınızı arttıracak ve dil bilginizi üst seviylere çıkarabileceksiniz.