Arama

+
Kurucudan Mesaj

Kurucudan Mesaj

Anasayfa » Kurucudan Mesaj

KURUMSAL

Kurucudan Mesaj

Tamer Güner: İşimizin temel faktörü insandır.
Eğitim sektöründe her zaman ilklere imza atan American Team Mersin-Tarsus Kurucusu Tamer Güner, eğitimdeki başarılarının asla tesadüf olmadığını, bilgi ve birikimleriyle bu alanda hizmet vermekten gurur duyduklarını söyledi.


Tamer Güner eğitimci kimliğiyle birçok STK’da görev almakta, aynı zamanda Yenişehir Belediye Meclis üyesisiniz. Bize Mersin adına yaptıklarınızı ve kendinizi anlatabilir misiniz?

Elazığ'lıyım, Mersin'de bürokrasi ve iş dünyasında kayda değer sayıda Elazığ'lı vardır. Özellikle Yenişehir bölgesinde yaşayan bir çok Elazığ'lı var. Ben iki yıl boyunca Elazığlılar dernek başkanlığını gurur duyarak yaptım. Mersin Yenişehir Kaymakanlığı'nda insan hakları kurulu üyesi, Yenişehir Kaymakamlığı mütevelli heyeti üyeliği, Yenişehir Belediyesi'nde Meclis Üyeliği ve Eğitim Komisyonu Başkanlığı yapmaktayım. Mersin'in en büyük sivil toplum kuruluşu olan MEGİAD'ın yine eğitim komisyonu üyesiyim. Fenerbahçe kongre üyesiyim. Ayrıca Dünya Dilleri ve Kültürel İşbirliği Derneğinin Başkanlığını yapmaktayım. Biz işimizi keyifle yapıyoruz. Bu görevlerimin hepsini de büyük keyif alarak yaptım ve yapıyorum.  
Mersin'de ve Tarsus'ta yaklaşık olarak 25 yıldır eğitim sektörüne hizmet vermekteyim. Mersin'de şu an Tıp Fakültesi ve Forum Şube olmak üzere American Team olarak, Tarsus'ta ise American Team ve Final Temel Lisesi, Final Özel Öğretim Kursu olmak üzere üç ayrı kurum olarak hizmet vermekteyiz. Mersin ve Tarsus'ta hem bireysel hem kurumsal olarak çok güzel hizmetler vermekteyiz.  


İngilizce öğreten birçok kurum var, American Team kurumsal yapıyla bir adım öne çıkıyor, Tamer Güner olarak bu yapıyı Mersin'e kurarken hedefleriniz nelerdi?


Bu kurumsal yapının oluşumunda Tamer Güner'in katkısı nedir diye soruyorsanız, başta eğitim kökenli olmamdır. Uzun yıllar özel eğitimin içinden gelmekteyim.  Ben Fırat Üniversitesi Elektronik, Çukurova Üniversitesi Matematik, Anadolu  Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu mezunuyum. Ayrıca Çukurova  Üniversitesi Eğt. Fak. Pedagojik formasyon ve ICF (Uluslararası Koçluk  Fedarasyonu) Koçluk Belgesine sahibim. Ailemde yaklaşık 25 yıldır  ulusal özel bir dershanenin temsilcisidir. Bundan dolayı özel eğitim işini  iyi biliyorum, çünkü işin mutfağından geldim. Bu konudaki bilgi ve  birikimlerimi, deneyimlerimi kendi işime aktarınca kurumsallaşma  kaçınılmaz oluyor.