Arama

+
Neden İngilizce Öğrenmeliyim?

Neden İngilizce Öğrenmeliyim?

Anasayfa » Neden İngilizce Öğrenmeliyim?
post_1 Neden İngilizce Öğrenmeliyim?

İngilizce öğrenmek önemlidir ve dünyada tüm insanlar onu ikinci yabancı dil olarak öğrenmeye karar vermişlerdir. 

Pek çok ülke ingilizceyi okul programlarında ikinci yabancı dil olarak kullanır ve çocuklar genç yaşta ingilizceyi öğrenmeye başlar.

Buna rağmen siz ingilizcenin neden bu kadar önemli olduğunu biliyormusunuz? İngilizce eğitimi almak için 10 önemli nedeni sizin için sıraladık.

1. İngilizce dünyada en sık konuşulan dildir. Her 5 insandan birisi ingilziceyi en azından anlayıp konuşabilir.

2. İngilizce bilim, havacılık, bilgisayar, turizm ve diplomasi dilidir. İngilzice bilmek sizin uluslararası bir şirkette iş bulma ihtimalinizi artırır ve ayrıca kendi evinizde yurtdışında çalışabileceğiniz işler bulabilmenize sağlar.

3. İngilizce 53 ülkede resmi dildir. Bu yüzden pek çok insan onun gereklerini karşılamalı ve konuşmalıdır.

4. İngilizce bugün dünyada yaklaşık 400 milyon insan tarafından anadil olarak konuşulur.

5. İngilizce medya endüstrisinin dilidir. Eğer siz ingilzce konuşursanız siz çevirilere veya sizin sevdiğiniz kitapların şarkıların filmlerin dizilerin ve tv showlarının altyazılı versiyonlarına ihtiyaç duymayacaksınız.

6. İngilizce aynı zamanda internet dilidir. Pek çok website ingilizcede yazılır. Eğer siz ingilizce bilirseniz bunları anlayıp onların tartışmalarına ve forumlarına katılabilirsiniz.

7. İngilizce basit bir alfabeye dayanır ve diğer dillerle karşılaştırdığımızda oldukça kolay bir şekilde öğrenilir.

8. İngilizce sadece yararlı olmayıp o size pek çok memnuniyet sunar. İlerleme sizi müthiş hissettirir. Eğer siz mükkemmeliyete ulaşmak için harcadığınız her saati hatırlarsanız ingilizce öğrenirken eğlenirsiniz.

9. İngilizce pek çok farklı ülkede konuşulduğu için orada pek çok ingilizce programlar sunan okullar vardır. Eğer siz ingilizceyi konuşursanız sizin doğru okullarda yer bulma şansınız ve doğru akademik ihtiyaçlarınızı karşılayabilme fırsatınız artacaktır.

10. Çünkü o eğlenceli siz aynı zamanda farklı kültürleri öğrenirsiniz. Yeniden deneyimler kazanarak farklı kültürlerin değelerini alışkanlarını ve sizinkinden farklı yaşam biçimlerini öğrenerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Eğer ingilizce konuşmak istiyorsanız bizim takımın bir üyesi olmak için iletişime geçin.