Arama

+
İngilizceyi Nasıl Öğreniriz

İngilizceyi Nasıl Öğreniriz

Anasayfa » İngilizceyi Nasıl Öğreniriz
post_1 İngilizceyi Nasıl Öğreniriz

İngilizce iş, seyahat veya kişisel nedenlerden dolayı olup olmadığı fark etmeksizin öğrenmesi mükemmel bir dildir. Eğer siz bir dili öğrenmeye istekliyseniz o zaman siz sıkı çalışmalı özveri göstermeli ve hata yapmaya istekli olmalısınız. İngilizce öğrenme hakkında bilgi toplamak için aşağıyı okuyunuz.

1. Konuşma İngilizcenizi Geliştirin.

Hergün biraz ingilizce konuşun. Herhangi bir dili tam olarak öğrenmenin yolu onu sadece konuşmaktır. Sizin sadece 5 kelime biliyor olmanız veya pratik bir şekilde ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşuyor olmanız hiç önemli değildir. Konuşma gelişim için en önemli tekniktir.

Kelimelerin Sesletimine Çalışın. Eğer siz ingilizcenin gramerini iyi bir şekilde biliyor ve kapsamlı bir kelime hazinesine sahipseniz bile, native ingilizce konuşanlar bile sizin söylediğiniz kelimeleri anlamakta zorlanabilirler.

Kelime hazinenizi ve deyimsel ifadeleri öğrenin. Siz daha fazla kelime ve yapı öğrendikçe, sizin konuşmanız daha kolay olacaktır.

Bir ingilizce sınıfa veya konuşma grubuna katıl. Bir diğer mükemmel yol sizin ingilizcenizi geliştirmek için bir konuşma grubunun sınıfına haftalık kayıt olmaktır.

Bir sözlük taşı. Her zaman yanınızda ingilizce bir sözlük taşımak size çok yararlı olabilir.

2. Yazma okuma ve dinleme becerinizi geliştirin

İngilizce radyo dinleyin.  İngilizce dinleme becerinizi geliştirmenizin en önemli yollarından biri telefonunuza veya mp3 çalarınıza ingilizce müzikler ve radyo programları indirmektir.

İngilizce film ve tv programları izlemek. Sizin ingilizce dinleme becerinizi bir diğer eğlenceli yolu ingilizce filmler ve televizyon programları izlemektir.

İngilizce kitap gazete veya dergi okumak. Okumak yeni bir dil öğrenmenin en önemli parçasıdır. Bu yüzden pratik yapmayı unutmayın.

İngilizce bir günlük tut. Okuma ve dinleme becerilerinden ayrı olarak siz yazma becerinizide zaman harcamalısınız.

Bir İngiliz mektup arkadaşı bulmak. Sizin yazma beceriniz geliştiğinde bir ingilizce mektup arkadaşı edinmeyi düşünebilirsiniz.

Motive olmak ve kalmak. Yeni bir dil öğreniyorken motivasyonunuzu yüksek tutmak ve sizin akıcılık seviyenizi her zaman geliştirmeye çalışmak çok önemlidir.

Hergün Pratik yapın. Eğer siz çabucak akıcılık kazanmak istiyorsanız siz hergün pratik yapmaya kendinizi adamalısınız. Kendinizi ingilizce düşünmeye alıştırın. Akıcı konuşmak için önemli yollardan birisi ingilizcede iyi olmaktan başlayarak ingilizcede akıcı olmaya beyninizi alıştırın.

İngilizce konuşanlarla arkadaş olun. İkinci bir dilde bir kişinin akıcılığını kontrol etmenin en önemli yollarından birisi onları bir grup native konuşmacının olduğu bir odaya koymak ve onların konuşmayı takip edip ve konuşmaya katkıda bulunup bulunmadıklarına bakmaktır.

Hata yapmaktan korkmayın. Yeni bir dil öğreniyorken en büyük karşımıza çıkan engel hata yapma korkusudur.