Arama

+
İngilizce Öğrenmek İçin 10 Neden

İngilizce Öğrenmek İçin 10 Neden

Anasayfa » İngilizce Öğrenmek İçin 10 Neden
post_1 İngilizce Öğrenmek İçin 10 Neden

İkinci bir dil öğrenmek istiyor ama hangisini öğrenmeye başlayacağınıza karar veremiyor musunuz?

Önceliği kesinlikle İngilizce'ye verin !

Dünya genelinde, ikinci bir dil öğrenmek isteyenler için İngilizce yüksek önem taşımaktadır. Pek çok ülkede ikinci dil olarak İngilizce, okul müfredatında yer almakta ve çocuklar küçük yaşta bu dili öğreneye başlamışlardır.

 

Peki, İngilizce öğrenmenin neden bu kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? En önemli 10 sebep şunlardır:

 

1.      Dünya genelinde konuşulan en yaygın dil İngilizcedir. 5 kişiden biri İngilizce konuşmakta veya en azından anlayabilmektedir.

2.      İngilizce bilim, havacılık, bilgisayar, diplomasi ve turizmin dilidir. İngilizce bilmek, yaşadığınız ülkedeki Uluslararası bir firmada işe alınma veya yurtdışında iş bulma olasılığınızı arttırmaktadır. Yanı sıra, birden fazla dilin konuşulacağı toplantıda kullanılacak dilin İngilizce olacağı aşikardır. Çalışma arkadaşlarınızın içinde İngilizce konuşan tek kişiyseniz, firma temsilcisi olarak toplantıya siz katılacağınızdan kısa vadede terfi alma olasılığınız artar.

3.      İngilizce, 53 ülkenin resmi dili olarak kullanılmaktadır. Bu ülkelere her ziyaretinizde tanışıp sohbet etmek, yol sormak, yemek sipariş etmek için kaç kişi ile iletişime geçeceğinizi bir düşünün!

4.      İngilizce, dünya genelinde 400 milyon insanın konuştuğu birincil dildir.

5.      İngilizce, medya sektörünün de kullandığı temel dildir. Kitap tercümeleri, film repliklerinin çevirileri bu sanat eserlerinin yaratıcılarının iletmek istediği duygu ve düşünceleri aynı kalitede aktaramayabilir. İngilizce konuşabiliyorsanız tercüme veya altyazılara mahkum kalmadan kitabınızı okuyablilir, filminizi izleyebilir, sevdiğiniz şarkıları rahatça dinleyip anlayabilirsiniz. İstediğiniz eseri orijinal dilinde okuyabilmek-izleyebilmek dil bilginizi arttıracak, sanattan aldığınız zevki daha da arttıracaktır.

6.      İngilizce aynı zamanda internetin de dilidir. Web sitelerinin çoğu bu dilde hazırlanmaktadır. Merak ettiğiniz herhangi bir konu başlığında arama yaptığınızda, kendi dilinizde ulaşabileceğiniz bilgiden kat be kat fazlası önünüze serilecektir. Bu bilgillerin yer aldığı sitelerdeki içerikleri anlayabilmek, tartışma grupları ve yorumlarda yazılanları anlayıp yazışmalara dahil olabilmek için İngilizce biliyor olmak gerekmektedir.

7.      İngiliz dili basit bir alfabe üzerine inşa edilmiştir. Peki, aynı alfabeyi kullanan dillerden farkı nedir? Yine Latin alfabesini kullanan Fransızcayı ele alalım örneğin. Bazı harflerin üzerine konan işaretler telaffuzu değiştirmekte ve öğrenmeyi zorlaştırmaktadır. Bu sebeple İngilizce öğrenmek diğer dillere kıyasla daha kolay ve hızlıdır.

8.      İngilizce, yukarıda sayılan tüm kullanım kolaylığının yanı sıra size kişisel tatmin de sağlar. Bu dilde ilerleme sağlamak sizi çok iyi hissettirecek. Yaptığınız her çalışmanın, her pratiğin, her sohbetin sizi mükemmeliyete 1 adım daha yaklaştırdığı düşünüldüğünde İngilizce öğreniyor olmak size zevk verecek.

9.      Dünya genelinde bu kadar çok ülkede konuşulduğundan dolayı ingilizce eğitim veren binlerce okul bulunmaktadır. Bu dili konuşabiliyorsanız akademik ihtiyaçlarınızı karşılayacak sayısız okul ve eğitim seçeneği önünüze serilecektir.

İngilizce öğrenmelisiniz çünkü çok eğlencelidir! İngilizce öğrendiğinizde diğer kültürler hakkında da fikir edinmiş olacaksınız. Kendi toplumunuzdan farklı kültürlerin değerleri, alışkanlıkları ve yaşam biçimleri hakkında bilgi edinmenin kişiliğinize katkıları pek az sayıda tecrübe ile edinebilmektedir