Arama

+
Başarılı İngilizce Konuşmak İçin 10 Sır

Başarılı İngilizce Konuşmak İçin 10 Sır

Anasayfa » Başarılı İngilizce Konuşmak İçin 10 Sır
post_1 Başarılı İngilizce Konuşmak İçin 10 Sır

Başarılı bir şekilde İngilizce konuşmak için ne gerekiyor? Çalışkanlığınız ve olumlu tutum gibi bazı ortak nitelikler herhangi bir konuyu öğrenmenize yardımcı olur. Fakat bir dil öğrenirken hedefinize ulaşmanızı sağlayacak daha belirgin ipuçları da vardır. İşte, İngilizce öğrenme konusunda hedefinize ulaşmanızı sağlayacak on sırrımız.

1-Parça Parça Cümleler Kurun

İngilizceyi iyi konuşmak istiyorsanız aynı anda birkaç şey yapmanız gerekir. Uygun kelimeleri seçmeli, doğru gramer ve cümle kalıplarını kullanmalı ve doğru sesleri, stres kalıplarını ve tonlamaları üretmelisiniz. Bu bireysel unsurları ayrı ayrı çalışın ve konuşmanızı akıcı hale getirmek için bunları bir araya getirerek uygulayın. American Team Mersin Dil Okulları olarak sizlere bu konuda en iyi şekilde vermeye çalışıyoruz.

2-Etkileşimde Bulunmayı Öğrenin

Konuşmak başka biriyle etkileşimde olmaktır. Bu yüzden konuşmayı içerdiği kadar dinlemeyi de içerir. Anahtar kelime vurgulayarak, kelime tekrarlayarak veya “benim ne demek istediğimi anlıyor musunuz?” gibi konuşma stratejilerini kullanarak diğer kişinin sizi anlayıp anlamadığını kontrol edin. Diğer kişiye konuşma ve kullanma şansı tanıyın. Bu evrede onların cevaplarını ve ne diyeceğinizi düşünmek için zamanınız olacaktır.

3-Vücudunuzu Kullanın

Sözsüz iletişim, etkili İngilizce konuşanlar için bile bir iletişim yöntemidir. Açıklamalar veya vurgu için vücut dilinizi, yüz ifadelerinizi ve diğer kişinin beden diliyle ne söylemek istediğini okumaya çalışmalısınız. Bu evrede duruşunuzu ve oturma şeklinizi düşünün. Bunlar konuştuğunuz kişinin dikkatini çekebilir.

4-Şarkı Söyleyin

Müzik konuşma becerilerinizi geliştirmenin, dilinizin ritmini uygulamanın ve bazı faydalı ifadeleri öğrenmenizin en harika yoludur. İnternetten en sevdiğiniz şarkıların şarkı sözlerini arayın ve yüksek sesle bu sözleri söylemeye başlayın. Eğer utangaç bir yapıya sahipseniz bunu evde tek başınıza yapın. Eğer utangaç değilseniz bazı arkadaşlarınızla bir araya gelerek karaoke yapabilirsiniz.

5-Cesur Olur

İngilizcenizi geliştirmek için doğru tutuma ihtiyacınız vardır. Partilerde insanlarla konuşmak, kaybolmuş bir yabancıya yaklaşmak veya öğretmeninize bir soru sormak için elinizi kaldırmak gibi pratik yapma fırsatlarını değerlendirin. Unutmayın! Her hata öğrenmek için bir fırsattır. Bu yüzden zaman zaman hata yapmaktan korkmayın.

6-İngilizce Düşünün

İngilizce düşünmek, İngilizce konuşmayı geliştirmenin en harika yoludur ve istediğiniz zaman istediğiniz yerde yapabilirsiniz. Evde yemek hazırlamak gibi günlük işlerinizi yaparken de kendi kendinizle konuşabilirsiniz. Trende veya otobüsteyken çevrenizdeki insanlar hakkınızda içinizden İngilizce düşünün ve uyumadan önce İngilizce etkinlikleri takip edin.

7-Konuşmanızı Kaydedin

Kendi sesinizi dinlemekten hoşlanmıyor olabilirsiniz. Fakat İngilizcenizi geliştirmede bu yöntem en etkili yöntemler arasında yer alır. Bu sayede konuşmanızda neyin yanlış olduğunu bulabilirsiniz. Konuşmanızı kaydedin. Ardından konuşmanızı dinleyin ve yerli bir konuşmacıdan tavsiyeler alın.

8-Konuşma Günlüğü Tutun

Gece uyumadan önce düşüncelerinizi İngilizce olarak kaydedin. Önemli olaylara geri dönüp İngilizce ilerlemenizi sağlamak için bunu yıl sonuna kadar devam ettirebilirsiniz. Konuşarak bir günlük tutamazsınız. Onun yerine yazmanız gerekir. İngilizce konuştuğunuz zaman tüm konuşmaları iyi yaptığınız yönlere ve geliştirebileceğiniz şeylere bakın. Bu yıl boyunca ilerlemenizi takip etmeniz için yardımcı olacaktır.

9-Ekstra Ders Alın

Ekstra uygulamalara ihtiyacınız olduğunu düşünüyor ve diğer İngilizce öğrenen öğrencilerle tanışmak istiyorsanız neden bir dil sınıfına kayıt olmuyorsunuz? Günümüzde neredeye her yerde dil sınıfları hatta çevrimiçi kurslar var.

10-İngilizce Konuşan Bir Arkadaş Bulun

İyi bir İngilizceye sahip olmak istiyorsanız konuşabileceğiniz kişilerle kesinlikle İngilizce iletişim kurmalısınız. Bunu gerçekleştirebileceğiniz kişiler sadece anadili İngilizce olan kişiler değil. İngilizce genellikle insanlar tarafından ana dil değil de ikinci dil olarak tercih ediliyor. Bu yüzden İngilizce bilen ama anadili olmayan birisiyle de İngilizce konuşabilirsiniz.