Arama

+
Mersin Toefl

Mersin Toefl

Anasayfa » Mersin Toefl

KURSLARIMIZ

Mersin Toefl

Günümüzde İngilizce artık dünya dili olmuş durumda ve gerek iş başvurularından gerekse kariyer için eğitimini devam ettirmek isteyen kişilerden her zaman ilk olarak İngilizce bilmesi istenmektedir. Bazı kurumlar  iş alımı yaparken kişilerden belli başlı uluslar arası alanda geçerliliği olan sınavlarda elde ettikleri puanları sormaktadır. Bu sınavlardan ilk sıralarda ise TOEFL gelmektedir. TOEFL’dan başarılı bir sonuç elde etmek içinse bir dil kursuna gitmek gerekir. Mersin TOEFL kursu arayan kişilerin kaliteli bir TOEFL kursu bulmak için çok fazla uğraşmalarına gerek yok. Çünkü bu konuda ki en kaliteli eğitimi American Team dil kursu vermektedir.

TOEFL NEDİR?

TOEFL, İngilizce seviyeyi ölçen bir yabancı dil sınavıdır. Genel amacı ise kişilerin Amerikan İngilizcesini kullanım düzeyini üniversite seviyesin ölçmektedir. Amerikan İngilizcesi eğitimi veren birçok üniversite kayır başvurularında öğrencilerden TOEFL notunu istemektedir. Aynı zamanda yüksek lisans başvurularında da kullanılan TOEFL notuyla üniversitelerin hazırlık sınıfından da geçiş yapabilirsiniz.

TOEFL sınavı 3 çeşitte uygulanmaktadır. Bu çeşitler; bilgisayarlı test, yazılı test ve internet üzerinden test şeklindedir.

TOEFL yabancı dil sınavında bilgisayarlı test 4 bölümden oluşur. Bu bölümler yazma yeteneğinizi, okuduğunuzu anlamanızı, gramer bilginizi ve dinlediğinizi anlamanızı ölçer. Dinleme ve gramer bölümünde karşınıza çıkacak olan soruların zorluk dereceleri cevap verme güçlüğünüze göre bilgisayardan otomatik olarak ayarlanır. Bu uygulama 2006 yılında internet üzerinden test uygulamasının başlamasıyla birlikte son bulmuştur.

İnternet üzerinden sınavların gerçekleştirilemediği sınav merkezlerinde yazılı test uygulaması yapılmaktadır. Yazılı testte aynı bilgisayar testin sınadığı alanları sınar. Fakat yazılı testte soru sayısı bilgisayarlı teste göre daha fazladır.

2006 yılından beri uygulanan internet üzerinden test sisteminde ise dil bilgisi bölümü kaldırılmış. Fakat kaldırılan dil bilgisi bölümü yerine konuşma yeteneği bölümü eklenmiştir. Yani internetten test uygulaması okuma, yazma, konuşma ve dinleme bölümlerinden oluşur.

TOEFL’DA DİL KURSUNUN ÖNEMİ

TOEFL ne kadar İngilizce bilgisini ölçen bir sınav olsa da taktik gerektiren bir sınavdır. Yani ince taktiklerini bildiğiniz zaman TOEFL sınavından rahat bir şekilde geçebilirsiniz. Çok zor görünen bu sınav bu taktikler sayesinde kolay bir hal alabilir. TEOFL sınavına girmek ve başarılı olmak isteyen bir öğrenci mutlaka kurs desteği alması gerekir. Bu konuda gerekten kaliteli bir eğitim arayışında olan kişilerin ise ilk tercihleri American Team yabancı dil kursu olmaktadır. American Team sahip olduğu profesyonel eğitmen kadrosuyla her zaman diğer dil kurslarına göre bir adım önde yer almaktadır.

American Team dil kursu, öğrencilere sürekli öğretici aktiviteler yaptırarak İngilizce öğrenimini eğlenceli ve basit bir hale getirmektedir. Aynı zamanda özenle hazırlanan worksheetler ve vocabulary listeleri sayesinde öğrenciler en ayrıntılı bilgileri dahi basit bir şekilde öğrenmektedir.

TOEFL’da yer konuşma yeteneği bölümü birçok kişinin kabusu olmaktadırç fakat American Team Speaking konusunda öğrencilere yoğun bir eğitim programı sunarak bu bölümü zorlanmadan geçmelerini sağlar.

Bir sınavda başarılı olmak için alınan eğitim kadar çalışmak ve emek vermekte önemlidir. American Team sizlere en kaliteli eğitimi sunuyor. Bu devreden sonra size düzenli olarak çalışmak ve verilen çalışmalara katılmak kalıyor. Bu şekilde çalıştığınız ve emek verdiğiniz takdirde TOEFL sınavından başarılı bir şekilde istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

American Team yabancı dil kursu sayesinde Mersin TOEFL kursu aramanıza artık gerek kalmadı. Bu evrede kurs arayarak vakit kaybetmek yerine TOEFL sınavınız için hazırlanabilirsiniz. TOEFL’dan en yüksek notu almanız için ihtiyacınız olan program yapılacak olan seviye belirleme testlerinden sonra uzman eğitmenler tarafından hazırlanacaktır.