Arama

+
Mersin Genel İngilizce

Mersin Genel İngilizce

Anasayfa » Mersin Genel İngilizce

KURSLARIMIZ

Mersin Genel İngilizce

Mersin Genel İngilizce Kursları 

Genel ingilizce kurslarımızda sizi gerçek hayatta insanlarla etkili bir iletişim kurmanız için gerekli eğitimi veriyoruz. Derslerimizde konusunda uzman Türk ve Yabancı hocalarımızın sizlere verdiği güven sayesinde hiç bir tereddüt yaşamadan karşılaştığınız bütün alanlarda kendinizi rahatlıkla ifade edebileceksiniz. Düşük sayıdaki sınıf mevcutlarımızla maksimum iletişim ortamı sağlayarak daha iyi öğrenmenize olanak sağlıyoruz.

Sınıf seviyenize karar vermek için yaklaşık 15 dakika süren seviye tespit sınavını (placement test) derslerimiz başlamadan önce her öğrenciye özel olarak uyguluyoruz. Derslerimiz profesyonel olarak düzenlenmiş bir programla konuşma, yazma, dinleme ve okuma becerilerinin hepsine birden odaklanmaktadır. Bunlara ek olarak sizin için gerekli gramer konularını, kelimeleri, telafuzları, deyimleri ve atasözlerini derslerimizde işliyoruz. Bu öğrettiklerimiz sayesinde siz sadece genel İngilizceyi ve konuşmayı değil, aynı zamanda eğer girmeyi düşünüyorsanız ingilizce yetkinlik sınavlarınada (IELTS, YDS, TOEFL vs.) önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.

Konusunda uzman Türk ve Yabancı öğretmenlerimiz ile size yaratıcı bir sınıf ortamı sunacaktır. Yani okullardaki sıkıcı, monoton ders programı yerine dinamik, hareketli, eğlenceli bir sınıf atmosferi içinde derslerimizi devam ettiriyoruz. Öğretmenlerimiz her öğrencinin ayrı ayrı eksik taraflarına odaklanarak onun sınıf düzeyine uygun bir şekilde eğitim veriyor. Sınıflarımızın bir diğer özelliği ise sizi sadece sıralarınıza hapsederek değil sizinde derse etkili bir şekilde katılarak öğrenme düzeyinizi artıyoruz. Farklı tartışmalar, yaratıcı rol modeller, açıklayıcı diyaloglarla sizin derslerde daha aktif olmanızı sağlıyoruz. Sizin en büyük destekçiniz öğremenleriniz! Sıcak sınıf ortamlarımızda öğretmenlerimiz sizlere destek olacak ve öğrendiklerinizle ilgili geri bildirim (feedback) vererek eğitiminizin en büyük destekçisi oluyorlar. Öğretmenlerimizin öğrencileri teşvik etmesi ve cesaretlendirmesiyle ihtiyacınız olan güveni sizlere aşılıyoruz. Eksik olduğunuz noktalarda öğretmenlerimizin sizlere verdiği ekstra çalışmalar ve worksheetler ile bu eksikliklerinizi gideriyoruz. Derslerimizde klasik metotların (ders kitabı vs.) dışına çıkarak otantik (video, gazete, dergi, hikaye kitapları ve müzik vs.) materyallerle etkili bir şekilde işleniyor. Bu sayede öğrencilerimiz günlük hayatta kullanılan yapıları ve kelimeleri öğrenerek bunu gerçek hayata daha rahat taşıyabiliyorlar.

Derslerimizde Odaklanılan Konular

Küreselleşen Dünya : Günümüzde değişen dünya şartları iş hayatında endüstrileşme, globalleşme, çeşitlilik ve çevresel etkiler gibi konularda konuşabilmek için ingilizce öğrenmeniz şarttır.

Kültürleri Karşılaştırma : Burada öğreneceğiniz ingilizceyle kültürlerin farklılıklarını ayırt edebilecek düzeye gelip insanlarla iletişim kurabileceksiniz.

Günlük İngilizce : Dilin farklı düzeylerdeki farkındalığınızı artırarak kendi bilişsel zekanızı işleme sokarak bütün işlerinizi daha kolay yapabileceksiniz.

Kelimelerin Dünyası : Küresel konular ve dünya coğrafyası ile ilgili öğrendiğiniz kelimeler ışığında kendinizi daha rahat ifade edip kelime hazinenizi yükselteceksiniz.

Yazma Becerisi : Yazma becerilerinizi geliştirip hem resmi hem gayriresmi yazışmalarınızı uygun bir dil ve stille yürütebileceksiniz.

Konuşma Becerisi : Kendinize güveniniz ve akıcı konuşmanız sayesinde ileri düzeyde tartışmalar yapabileceksiniz.

Dinleme Becerisi : İzlediğiniz, dinlediğiniz ve analiz ettiğiniz diyaloglarla kritik olan dinleme becerinizi geliştireceksiniz.

Okuma Becerisi : Farklı seviyede içeriklerde karşınıza çıkabilecek bütün metinleri okuyup anlayıp irdeleyebileceksiniz.

Anahtar Noktalar

- Doğru seviyede eğitim almanız için seviye tespit sınavlarımız

- Günlük ev ödevleri ve gelişim kontrolleri

- Her kurda quiz ve final sınavları

- Farklı milletten öğrenciler

- Yabancı hocalarla ücretsiz speaking clubs

- Öğrenci rehberlik ve öğretmen tavsiyeleri

- Maksimum sınıf mevcudu 12, Ortalama 10

- Kurs sonunda ingilizce yetkinlik sertifikası

İngilizce Seviyeler

A1 : Hiç ingilizce bilmeyen öğrenciler için 0'dan başlama. A2'ye geçişte kendini ifade edebilecek kadar basit ingilizce kalıplarını kullanabilecek seviyeye geliyorlar.

A2 : A1'in genişletilmiş hali, konuşmada, yazmada, okumada ve dinlemede yetkin bir duruma geliyorlar. Zengin bir kelime hazinesine sahip oluyorlar. 4,5 aylık speaking dersleri sonrasında kendine güvenleri tam motivasyonları en yüksek seviyeye geliyorlar.

B1 : Farklı konuların biraraya gelmesiyle daha kapsamlı daha yetkin, ayrıca daha sağlam bir temele sahip oluyorlar. Bütün dört beceridede hiç bir sıkıntı yaşamadan kendilerini ifade edebilecek seviyeye geliyorlar.

B2 : Yüksek düzeyde konuşma sayesinde öğrencimizin hem kulak dolgunluğu hem konuşma hem kulak dolgunluğu hem konuşma becerileri maksimum seviyeye getiriliyor. Yazma, dinleme ve okumada ileri düzeyde okuma parçalarını irdeleyebilecek.

C1 : Bu kuru bitirdiğiniz zaman neredeyse native ingilizce konuşanlar yani yerli konuşanlar kadar iyi bir seviyede oluyorsunuz. Yurtdışında herhangi bir yere gittiğinizde ya da yabancı biriyle diyaloğa girdiğinizde hiç bir sıkıntı yaşamadan iletişim kurabileceksiniz.

C2 : Siz artık ingilizceyi tamamiyle öğrenmiş yerli bir Amerikan yada İngiliz gibi konuşup yazılacabileceksiniz.