Arama

+
Mersin Almanca

Mersin Almanca

Anasayfa » Mersin Almanca

KURSLARIMIZ

Mersin Almanca

Almanca Dünya’da İngilizceden sonra en çok konuşulan ikinci dil, Avrupa ülkelerinde en çok konuşulan yerel dillerden biri ve Avrupa konseyinin yürürlükteki üç dilinden birisidir. Almanca öğrenerek daha çok insanla iletişime geçebilme şansı yakalamış olacaksınız. Bugün Dünya genelinde 40 ülke ve 150 Milyon’a yakın kişi Almanca konuşuyor. 


Almanca, İngilizce'den sonra internetin de ikinci resmi dili olarak kabul görülüyor. Türkiye’yi ise her yıl Milyonlarca Alman turist ziyaret ediyor. Ülkemizde Almanca bilenlerin sayısı , İngilizce bilenlerin sayısından daha az olduğu için Almanca bilen insanlara daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Almanca Türkiye’de turizm ve özel sektörde ciddi iş imkânları sağlıyor. Eğitim ve iş kariyerini yurt dışında da sürdürmek isteyenlerin öğrenmesi gereken bir dil. 


Almanca; Almanya, Avusturya, Lüksemburg, İsviçre’nin büyük bölümü ile İtalya’nın Güney Tirol bölümü, Romanya ve Polonya’nın kimi bölgeleri, Belçika’nın doğu kantonları ile Fransa’nın Alsas-Loren bölgesinde konuşuluyor.

ALMANCA VE TÜRKİYE İLİŞKİSİ                  
Almanya’da çok fazla Türk göçmen olduğu için Almanya-Türkiye ilişkisi anlamından da Almanca öğrenmek, oradaki insanlarla beraber yaşayabilmek için çok önemli, yabancı dili öğrenerek farklı insanlarla tanışarak yeni kültürler edinmek insanın ufkunu genişletmesine yardımcı oluyor. 

Avrupa’da yerel dil olarak kullanılan Almanca günümüzde Avrupa ile iletişimde olabilme noktasında önemli bir rol oynuyor. Türkiye’de binlerce Alman şirketlerinin bulunması Türk iş piyasasını etkilemekte ve bu şirket çalışanlarında da Almanca dil bilgisi yeterliliği aranıyor. Sadece iş anlamında da değil kültürel olarak da Almanca önemliliğini ortaya koyuyor çünkü bir Alman vatandaşıyla evlenip birlikte Almanya ‘da yaşayabilmeniz için A1 seviyesinde Almanca bilgisine sahip olmak zorunda oluyorsunuz.
 

NEDEN MERSİN ALMANCA KURSU ?
Mersin Almanca kursu Almanca sınavına girecek öğrencilere, çalışanlara ve Aile birleşimi isteyen vatandaşlarımızı profesyonel eğitimi ve uzman kadrosuyla, zor diye bilinen Almanca’yı çok kolay bir şekilde öğretme imkanı sunuyor. Her öğrenciye özel hazırlanan programlarda Almanca’yı ve Almanya’yı kültürel,sosyal ve ekonomik olarak tanıma süreçleri, günlük yaşamda yer alan konular, temel dil bilgisi süreci ve dil yapısına hâkim olmayı sağlamak amacıyla, kurs sonunda dili anadil sürecinde tamamlamayı hedefliyor.

Dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan Almancayı öğrenebilmek için Almanca özel dersi almanız ya da Almanca kursuna gitmelisiniz. Mersin Almanca kursu, size normal bir Almanca kursu gibi monoton bir ders ortamı sunmuyor monotonluk yerine daha eğlenceli,dinamik, hareketli ve kültürel ağırlıklı giden dersler sayesinde hem Almanca’yı sevecek hem de hızlı kolay ve akılda kalıcı bir eğitim almış olacaksınız. Dersi, öğretmenleri ne kadar sever ve dersi ne kadar zevkle, keyifle işlerseniz o kadar seveceğiniz için derslerdeki monotonluğu ortadan kaldırıyoruz yapabileceğinizi sizlere gösteriyor, cesaretlendiriyor ve kendinize olan güvenin artmasını sağlıyoruz. Bu sayede de derse etkili katılım sağlayarak öğrenme düzeyini arttırıyoruz.


Yabancı ve Türk eğitim kadrosuyla birlikte profesyonel bir eğitim programı ile  konuşma, yazma, dinleme, okuma gerekli gramer konularını, kelimeleri, telafuzları, deyimleri ve atasözlerini derslerimizde işliyoruz.Derslerden sonra verilen worksheetler, ev ödeleri, quizler ve deneme sınavlarıyla sık tekrarlar yaparak öğrendiğiniz bilgilerin kalıcılığını arttırıyoruz.

 

MERSİN ALMANCA KURSU İLE KAZANIMLARINIZ?

- Profesyonel eğitim kadrosu ve sistemsel eğitim planı ile düzenli ve kolay öğrenim.

- Bireysel planlama ile eğitim modeli ile Almanca’yı ve Almanya’yı her açıdan öğrenme.

- Sadece yazı dilinde Almanca değil, konuşma dilinde Almanca öğrenme kolaylığı.

- Aktivitelerle, dinamik ve kültürel ağırlıklı bir eğitim ile severek Almanca öğrenin,

- Çalışma kağıtları, ev ödevleri, sınavlar, tekrarlar ile Mersin Almanca Kursu size Almanca’nın tüm inceliklerini öğretmeye hazır.

- Almanca İletişim Kurmanın Keyfini Yaşamak İstiyorsanız.

- Kariyer Hedeflerinize Daha Hızlı Ulaşmak İstiyorsanız.

- Dünyayı Daha Yakından İzlemek İstiyorsanız.

- Maximum 12 Kişilik Sınıflarda eğitim almak istiyorsanız.

- % 100 Konuşma Odaklı bir eğitim istiyorsanız.

 

ODAK NOKTALARI

Aile Birleşimi : Almanca Aile birleşimi sınavını kazanmak ise amacınız.

2. Yabancı Dil : Artık yabancı diliniz nedir yerine 2. yabancı diliniz nedir soruluyor. İngilizceden sonra en çok tercih edilen dil Almanca olduğu için.

Studying Abroad : Yurt dışında eğitim almak istiyorsanız.

Exams : Almanca sınavlarında başarılı olmak istiyorsanız.

Business : Turizm veya dış ticaret hedefleriniz varsa.

Working Abroad : İş hayatınıza yurtdışında başlamak ya da devam ettirmek istiyorsanız.
 

ALMANCA SEVİYELERİ
Almanca seviyeleri Temel, Bağımsız ve Yetkin dil kullanımı olarak 3 bölüm ve 6 seviyeden oluşur  

Temel Dil Seviyeleri

A1: Bu düzeyde Almanca bilen bir kişi somut ihtiyaçlarını, günlük yaşamdaki olağan ifadeleri kullanabilir ve anlayabilir.Kendini ve başkalarını tanıtabilir,kimleri tanıdıklarını nerede yaşadıklarını nelere sahip olduklarını anlatabilir veya cevaplayabilir.
A2: A2 seviyesini bilenler kendisi için önem arz eden cümleleri bağlantılı cümleleri rahatça kurabilir. Kendisini ve çevresini detaylı bir şekilde tanıtabilir ve anlatabilir.Alışveriş ve iş yapımında basit cümleler kurmakta zorlanmaz.

Bağımsız Dil Seviyeleri 

B1: Bu düzeydeki kişi konuşmalarda açık bir dil kullanımında zorlanmaz. Zamanlı etkinlikleri,rutinleri anlayabilir. Almanca’nın konuşulduğu yerlerde sorun yaşamadan dolaşabilir ve karşılaşacağı sorunların üstesinen gelebilir. Olayları ve hayallerini zorlanmadan anlatabilir.
B2: Somut ve soyut konular hakkındaki fikirlerini çok rahat bir şekilde beyan edebilir.Karmaşık ve uzun cümle ve metinleri rahatlıkla anlar. Anadili Almanca olan biriyle çok rahat spontane sohbet edebilir. Olasılıkları değerlendirebilir.

Yetkin Dil Kullanımı

C1: Bu düzeydeki kişiler zengin dil içeriklerini anlayabilir yazabilir ve konuşabilir. Kendisini spontane ifade edebilir. Dili toplumsal ve iş hayatında kullanabilir konuşmalarında strateji geliştirebilir karmaşık konular hakkında bilgi alabilir ve verebilir.
C2: Bu düzeydeki kişi okuduğu cümleyi sanki anadiliymiş gibi kavrayabilir. Artık belgeleri özetleyebilir gerekçelendirebilir. Fazla düşünmeden akıcı ve spontane konuşup yazabilir.Kendini doğru ve belirgin bir şekilde ifade edebilir.